LM1117S-1.5/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1117S-1.5/TR
JLCPCB Part #
C498317
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1A) 1.5V 10mA 15V 1A 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS