LM1084S-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1084S-3.3/TR
JLCPCB Part #
C259972
Package
TO-263-3
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V@(5A) 3.3V 5A 5mA 72dB@(120Hz) 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS