MGDSK10HF
Mechanical Assembly
Manufacturer
Gaia Converter
MFR.Part #
MGDSK10HF
Description
-40°C ~ 95°C 1 1.5 kV 1.58 inches long x 1.03 inches wide x 0.33 inches high (40.3mm x 26.3mm x 8.5mm) 10 W 15V 36V 8-DIP Module, 5 Leads 80% 800mA 9V ITE (Commercial) Isolation module Remote On/Off Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS