GT-TC116A-H055-L1
MFR.Part #
GT-TC116A-H055-L1
JLCPCB Part #
C5368912
Package
Plugin,6.2x6.2mm
Description
-30℃~+85℃ 1.6N 100,000 cycles 12V 5.5mm 50mA 6.2mm 6.2mm Black IPX7 No PC Pin Round Button SPST Through Hole Without Bracket Plugin,6.2x6.2mm Tactile Switches ROHS