GT-TC018B-H0375-L1
Extended
Manufacturer
G-Switch
MFR.Part #
GT-TC018B-H0375-L1
JLCPCB Part #
C2762970
Package
SMD,4.7x1.9mm
Description
-30℃~+85℃ 1.9mm 100,000 cycles 12V 2.5N 3.75mm 4.7mm 50mA Black No Rectangular Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount, Right Angle With Bracket SMD,4.7x1.9mm Tactile Switches ROHS