GT-TA089A-H050-L3
Extended
Manufacturer
G-Switch
MFR.Part #
GT-TA089A-H050-L3
JLCPCB Part #
C7544909
Package
SMD-4P,6.2x6.2mm
Description
-40℃~+85℃ 1.8N 12V 300,000 cycles 50mA 5mm 6.2mm 6.2mm Blue No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,6.2x6.2mm Tactile Switches ROHS