78L33GT03ABRAQ
Extended
Manufacturer
GR
MFR.Part #
78L33GT03ABRAQ
JLCPCB Part #
C49652731
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 3.3V 36V 5.5mA 50dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS