G5S12002A
Extended
Manufacturer
GPT
MFR.Part #
G5S12002A
JLCPCB Part #
C6203539
Package
TO-220AC
Description
1.2kV 1.7V@2A 10A 50uA@1200V TO-220AC SiC Diodes ROHS