BZT52C6V8
Extended
Manufacturer
Foshan Blue Rocket Elec
MFR.Part #
BZT52C6V8
JLCPCB Part #
C22449095
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 2uA@4V 500mW 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS