BRCS016N03ZC
MFR.Part #
BRCS016N03ZC
JLCPCB Part #
C5180464
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6V 146A 2mΩ@4.5V 30V 57W 60nC@10V 670pF 8.5nF PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS