BT137D-800E
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
BT137D-800E
JLCPCB Part #
C967627
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1.55V 1.5V 10mA 20mA 500mW 65A@50Hz 800V 8A TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS