SMBJ170A
Extended
Manufacturer
FOSAN
MFR.Part #
SMBJ170A
JLCPCB Part #
C5353293
Package
SMB(DO-214AA)
Description
170V 2.2A 217.5V 275V 5uA 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS