FRC0402F6R98TS
MFR.Part #
FRC0402F6R98TS
JLCPCB Part #
C49196895
Description
-55℃~+155℃ 50V 6.98Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS