FRC0402F5R60TS
MFR.Part #
FRC0402F5R60TS
JLCPCB Part #
C2998082
Description
-55℃~+155℃ 5.6Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS