SMBJ51CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMBJ51CA
JLCPCB Part #
C143172
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 51V 5uA 600W@10/1000us 62.7V 7.3A 82.4V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS