1.5KE68CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
1.5KE68CA
JLCPCB Part #
C143108
Package
DO-201AE
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 16.3A@10/1000us 58.1V 5uA 71.4V 92V Bidirectional TVS DO-201AE ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS