SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C143164
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.3A@10/1000us 33V 40.6V 53.3V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS