SMBJ150CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMBJ150CA
JLCPCB Part #
C143148
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 150V 185V 2.5A@10/1000us 243V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS