BZT52C36S
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZT52C36S
JLCPCB Part #
C213243
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@25.2V 200mW 34V~38V 350Ω 36V 90Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS