BZT52C20
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZT52C20
JLCPCB Part #
C213130
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA 18.8V~21.2V 20V 225Ω 350mW 55Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS