BZT52B6V2
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZT52B6V2
JLCPCB Part #
C213146
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10Ω 350mW 3uA 6.03V~6.32V 6.2V SOD-123 Zener Diodes ROHS