SMBJ170A
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMBJ170A
JLCPCB Part #
C143150
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 170V 2.2A@10/1000us 209V 275V 5uA 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS