BZT52B33S
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZT52B33S
JLCPCB Part #
C213270
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@23.1V 200mW 32.34V~33.66V 325Ω 33V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS