QR0603J5K60P05Z
MFR.Part #
QR0603J5K60P05Z
JLCPCB Part #
C176165
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.6kΩ 75V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS