MR251230FR015MZ
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
MR251230FR015MZ
JLCPCB Part #
C5119459
Package
2512
Description
15mΩ 38.73A 3W Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS