MA272840FR330FZ
MFR.Part #
MA272840FR330FZ
JLCPCB Part #
C252906
Description
330mΩ 4W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2728 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS