MA272840FR100FZ
MFR.Part #
MA272840FR100FZ
JLCPCB Part #
C252904
Description
100mΩ 4W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2728 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS