CRH0805F11R0P05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CRH0805F11R0P05Z
JLCPCB Part #
C149644
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 11Ω 150V 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS