CR0805JR050P05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0805JR050P05Z
JLCPCB Part #
C175736
Description
-55℃~+155℃ 125mW 50mΩ Thick Film Resistor ±5% ±800ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS