CR0805JR027P05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0805JR027P05Z
JLCPCB Part #
C175730
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27mΩ Thick Film Resistor ±1800ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS