CR0603D33R0P05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0603D33R0P05Z
JLCPCB Part #
C332114
Description
-55℃~+155℃ 100mW 33Ω 50V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS