SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
ElecSuper
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C5249604
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1 16V 17.8V 1uA 23.1A 26V 600W Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS