5KP85CAT/R
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
5KP85CAT/R
JLCPCB Part #
C3699502
Package
D-6
Description
-55℃~+150℃ 10uA 137V 36A 5kW 85V 94.4V Bidirectional TVS D-6 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS