2EZ150D5
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
2EZ150D5
JLCPCB Part #
C2978895
Package
DO-41
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 12Ω 150V 2W 500nA@114V 6kΩ ±5% DO-41 Zener Diodes ROHS