1.5SMC68A
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
1.5SMC68A
JLCPCB Part #
C2978880
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 16.3A 1uA 58.1V 64.6V 9V TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS