SMAJ170AQ-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SMAJ170AQ-13-F
JLCPCB Part #
C1978473
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 1.4A@10/1000us 170V 209V 275V 400W@10/1000us 5uA TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS