SBR20A60CTBQ-13
MFR.Part #
SBR20A60CTBQ-13
JLCPCB Part #
C442694
Package
TO-263-2
Description
1 Pair Common Cathode 10A 180A 500uA@60V 60V 790mV@20A TO-263-2 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS