BZT52C5V1-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C5V1-13-F
JLCPCB Part #
C526491
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 2uA@2V 370mW 4.8V~5.4V 480Ω 5.1V 60Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS