BZX84B20-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84B20-7-F
JLCPCB Part #
C3733309
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@14.0V 19.6V~20.4V 20V 225Ω 350mW 55Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS