BAS40BRW-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BAS40BRW-7-F
JLCPCB Part #
C134363
Package
SC-70-6(SOT-363)
Description
-55℃~+125℃ 1V@40mA 2 Pair Series Connection 200mA 200nA@30V 40V 600mA SC-70-6(SOT-363) Schottky Diodes ROHS