AS78L12RTR-G1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AS78L12RTR-G1
JLCPCB Part #
C96176
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V@(100mA) 100mA 12V 36V 3mA 42dB@(120Hz) 80uV Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS