AP7343D-25W5-7
MFR.Part #
AP7343D-25W5-7
JLCPCB Part #
C5944094
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 260mV@(300mA) 300mA 35uA 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS