AP7331-33WG-7
MFR.Part #
AP7331-33WG-7
JLCPCB Part #
C151004
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 300mV@(300mA) 65dB@(100Hz) 65uA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS