1SMB5928B-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
1SMB5928B-13
JLCPCB Part #
C780711
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 12.35V~13.65V 13V 1uA@9.9V 550mW 550Ω 7Ω SMB Zener Diodes ROHS