RVT1V471M1010 470UF 35V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1V471M1010 470UF 35V
JLCPCB Part #
C976030
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 10mm 2800hrs@105℃ 35V 470uF ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS