RVT1H2R2M0405 2.2UF 50V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1H2R2M0405 2.2UF 50V
JLCPCB Part #
C970595
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 12mA@120Hz 2.2uF 2800hrs@105℃ 4mm 5.4mm 50V ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS