JBLE2821M016E120RL
MFR.Part #
JBLE2821M016E120RL
JLCPCB Part #
C27983409
Package
Plugin,D10xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 12mm 16V 2000hrs@105℃ 820uF ±20% Plugin,D10xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS