JBLH2680M035C080RLM 68UF 35V
MFR.Part #
JBLH2680M035C080RLM 68UF 35V
JLCPCB Part #
C19270672
Package
Plugin,D6.3xL8mm
Description
1.35A@100kHz 2000hrs@105℃ 35V 6.3mm 68uF 70mΩ@100kHz 8mm ±20% Plugin,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS