2EDG-5.08-8ALS
MFR.Part #
2EDG-5.08-8ALS
JLCPCB Part #
C22397899
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 14~28 15A 1x8P 300V 5.08mm 8 8P Green Screw Screw Connection (M2.5) Through Hole Top Entry Plugin,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS