DI78L12UAB
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
DI78L12UAB
JLCPCB Part #
C3746646
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 12V 27V 42dB@(120Hz) 6mA 80uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS